Zázraky sa ešte stávajú...

Autor: Petra Dzurovcinova | 17.8.2007 o 15:04 | Karma článku: 5,20 | Prečítané:  1675x

Dlho som rozmýšľala čo napíšem, aby to stálo za to po mojej odmlke. A moja téma mi dnes prišla poštou.

Pred niekoľkými týždňami som na prechádzke mesto s kamarátkou stretla dve Angličanky. Pýtali sa nás na dobrú reštauráciu v centre. Prekvapila ich moja dobrá angličtina a ochota poradiť im. Poprosili nás, či by sme ich mohli odprevadiť na Hviezdoslavovo námestie. Mali sme cestu tým smerom tak sme si povedali prečo nie. Cestou sme sa porozprávali o cestovaní, ich návšteve, našom štúdiu a práci. Odporúčili sme im miesta, ktoré sa naozaj oplatí vidieť. Na Hviezdoslavovom námestí bola zhodou okolností výstava Martina Črepa Ľudská rodina z Afganistanu. Jedna z našich spoločníčok bola učiteľka. Odporučila nám prečítať knižku Kite Runner od Khaleda Hosseini. V jednej minúte sa rozhodla. Požiadala ma o moju adresu a povedala, že mi knižku pošle.

Neverila som, že neznáma žena, ktorá ma pozná veľmi krátko mi chce takto poďakovať za pomoc. Až do dnes. Naozaj mi prišla obálka. V nej bola kniha a lístok s poďakovaní za dobrý tip na Slovenskú reštauráciu a našu ochotu.

Som veľmi rada, že sme im mohli pomôcť a ony odchádzali s dobrým pocitom, že ľudia na Slovensku sú milí, priateľskí a dobrí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ukrajinský premiér: Tí, ktorí zatvárajú oči pred ruskou agresiou, sú slabí lídri

Ak niekto vystupuje proti sankciám, je to slabý líder, hovorí HROJSMAN.

Američan žil na plošine v mori, hrozí mu trest smrti

Pár si dal plávajúcu plošinu vybudovať, aby sa na neho nevzťahovala jurisdikcia.


Už ste čítali?