Skočte si po prácu na Národné dni kariéry 2008

Autor: Petra Dzurovcinova | 28.2.2008 o 19:14 | Karma článku: 2,41 | Prečítané:  1510x

Aj tento rok pre študentov a čerstvých absolventov pripravuje AIESEC Bratislava podujatie Národné dni kariéry. NDK sa uskutočnia už po 13. krát v dňoch 6. a 7. marca 2008 na pôde výstaviska Incheba v halách B0 a B1. Podujatie prináša študentom veľa noviniek a širokú paletu pracovných ponúk.

Študentom sa tak otvára možnosť hovoriť priamo so zástupcami 109 firiem, získať cenné skúsenosti, prípadne si nájsť zaujímavú prácu ešte pred ukončením štúdia či nadviazať spoluprácu v príprave diplomovej práce.

 

Ako sa vyjadril Pavol Varga, vedúci oddelenia získavania talentov spoločnosti Dell, generálneho partnera podujatia, NDK sú už tradične vrcholom sezóny prijímania čerstvých absolventov do firmy Dell. „Viac než 60% našich zamestnancov v Bratislave sú absolventi VŠ, preto Dell nemôže chýbať ani tento rok na NDK,“ dodal Pavol Varga.

 

Minulý rok sa na podujatí po prvý  raz zúčastnili aj univerzity, ktoré ponúkajú postgraduálne štúdium, prípadne štúdium MBA. Najčastejšie pracovné ponuky v minulom roku boli zamerané na ekonomiku a financie, obchod, IT, účtovníctva, naopak, menej ponúk bolo pre absolventov prírodných vied a humanitných smerov. Podobnú ponuku pracovných príležitostí možno očakávať aj tento rok.

 

Príležitosťou pre študentov je aj účasť na sprievodnom programe „Dosiahni svoj cieľ v práci bez hraníc" pripravovanom aj v spolupráci so spoločnosťou Trenkwalder. Pri výstavných stánkoch  sa študenti dozvedia viac o konkrétnej pracovnej pozícii, na sprievodnom programe zase, ako môžu svoje znalosti prakticky aplikovať na túto pozíciu. Práve vzdelávanie formou workshopov a simulačných tréningov im zabezpečí lepšie uplatnenie na trhu práce a zároveň jednoduchší štart v ich kariére. Sprievodný program bude obohatený o tematiku podnikovej praxe zabezpečený spoločnosťou Recruitment International. Študenti získajú jasnejšiu predstavu a podrobnejšie informácie o tom, čo sa od nich očakáva v jednotlivých oblastiach a, naopak, aký bude mať pre nich prínos daná pracovná skúsenosť. Novinkou pre tento rok sú prednášky a tréningy zamerané na koučing, z ktorého poznatky môžu študenti využiť nielen na rast vo svojom pracovnom, ale i osobnom živote.

 

Študenti majú možnosť prihlásiť sa na sprievodný program a do databázy NDK na stránke www.ndk.sk, kde sa takisto dozvedia bližšie informácie o podujatí.

 

Čerešničkou pre najšikovnejších študentov bude lístok na recepciu NDK počas prvého dňa podujatia, kde okrem oceňovania najlepších firiem zaspieva aj Zdenka Predná.

 

Svojím zameraním podujatie nemalou mierou prispieva k profilovaniu študentov, zlepšeniu ich rozhľadu na trhu práce, skvalitňovaniu pracovných ponúk firiem a nepriamo k znižovaniu nezamestnanosti a rozvoju vzdelanostnej ekonomiky Slovenska.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ukrajinský premiér: Danka pozývam na Donbas pozrieť sa, kto je skutočný agresor

Ak niekto vystupuje proti sankciám, je to slabý líder, hovorí HROJSMAN.

Autorská strana Michala Havrana

Posolstvo Veľkej noci sa stráca (píše Michal Havran)

Súčasná teológia nemôže byť iba návodom na sexuálnu výchovu.


Už ste čítali?