Tretí deň v Breste - Piatkové rozhodnutia

Autor: Petra Dzurovcinova | 6.9.2009 o 10:54 | Karma článku: 1,44 | Prečítané:  833x

V piatok ráno sme sa vybrali do školy vybaviť všetky potrebné dokumenty. Odovzdali sme papiere z našej školy a bolo to. Priliš jednoduché povedala som si. Uvidíme či nás zapíšu na tie správne kurzy.

V piatok ráno sme sa vybrali do školy vybaviť všetky potrebné dokumenty. Odovzdali sme papiere z našej školy a bolo to. Priliš jednoduché povedala som si. Uvidíme či nás zapíšu na tie správne kurzy.

S Miškou sme sa potešili, že nám zostalo dosť času zbehnúť na nákupy. Naša chladnička bola zúfalo prázdna a boli sme odkázané na nútenú diétu. Poobede nás čakal interkulturálny tréning v škole. Určený pre všetkých zahraničných študentov. Prekvapivo sme prišli len dievčatá. Madame Robin prišla do triedy so značným meškaním. Na úvod nám povedala, že pokiaľ sa nenaučíme po francúzsky nikto sa s nami nebude rozprávať. Chcela byť priateľská, naopak však pôsobila útočne. Dve hodiny sme strávili učením sa základných fráz po francúzsky, a získavaním informácií ako sa v Breste nestratiť. Nebola to až taká strata času. Potešili sme sa koncu a bežali na nákupy.

IKEA bola na druhom konci mesta. Predstava spánku s normálnym vankúšom a perinou bola dostatočne motivačná. Chceli sme kúpiť aj rozkladaciu pohovku, na ktorej by som mohla spávať. Menšia posteľ bola predsa len trochu nepohodlná.

Francúzska IKEA funguje inak ako tá naša. U nás Vám tovar donesú až domov a zadarmo. Tu si za to musíte platiť. Doručenie do nášho štúdia by stálo skoro polovicu ceny pohovky. Ďalšou možnosťou je prenájom auta. To vychádzalo 18 eur na hodinu. Museli by sme si pohovku samé naložiť, vyložiť a vyniesť 3 poschodia bez výťahu. To ma presvedčilo, že kým naša situácia nebude úplne kritická zostaneme obe na jednej posteli.

Prvá noc v nových perinách ma presvedčila o tom, že to nebude také zlé.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?