Brest a jeho okolie - prvý víkend na pobreží Atlantiku

Autor: Petra Dzurovcinova | 7.9.2009 o 21:15 | Karma článku: 1,78 | Prečítané:  945x

Prvým víkend v Breste sme chceli využiť na preskúmanie mesta. Zobudilo nás trochu zamračené ráno. Nedali sme sa odradiť a vybrali sme sa do Chateau de Brest. Hrad, alebo staroveká pevnosť sa rozprestiera nad prístavom a zátokou. Prekvapila ma rozloha pevnosti. Na prvý pohľad vyzerala menšia. Pri vstupe sme zistili, že študenti z EÚ majú vstup zadarmo. Ešte šťastie, že slečne za prepážkou politická geografia veľa nehovorí - aj Mila, naša kamarátka z Ruska sa na chvíľu stala občanom EÚ.

Chateau de BrestChateau de Brest

Priestory hradu zaberá námorné múzeum. Renovované priestory dýchajú atmosférou mora a odvahy námorníkov. V jednej z expozícií sme objavili impresionistické obrazy prístavu a mora spolu s drevenými vyrezávanými sochami morských bohov. Po kultúrnom vyžití sme vyhladli. Našli sme malú kaviareň, kde podávali tradičné crepe de noir - čierne palacinky. Lokálna špecialita so syrom, šunkou a vajíčkom.

Na nedeľné poobede sme si spoločne s Milou a Katrin (Nemecko) dohodli piknik na pláži. Brest nie je až tak malé mesto, ale verejná doprava je cez víkendy  dosť nepravidelná. Autobus z našej zástavky nešiel 2 hodiny. Našťastie vzdialenosti sú malé a dá sa všade dostať pešo. Podarilo sa nám dosť na pobrežie. Konečne som mohla vstúpiť do Atlantického oceánu. Rozprestreli sme si deku a vrhli sa na dobroty. Na francúzsky spôsob víno a syry, trochu ovocia a veľa slnka. Pláž bola kúsok od prístavu, ale splnila svoj účel. Ani kopy zelených rias a mušlí nás neodradili od veselého jašenia sa vo vode. Nabudúce sa už musíme ísť kúpať.

Nabudúce o tom, ako Vám môže zlepšiť deň revízor.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ukrajinský premiér: Tí, ktorí zatvárajú oči pred ruskou agresiou, sú slabí lídri

Ak niekto vystupuje proti sankciám, je to slabý líder, hovorí HROJSMAN.

Autorská strana Michala Havrana

Posolstvo Veľkej noci sa stráca (píše Michal Havran)

Súčasná teológia nemôže byť iba návodom na sexuálnu výchovu.


Už ste čítali?