Ži pre túto chvíľu

Autor: Petra Dzurovcinova | 6.7.2006 o 22:33 | Karma článku: 5,70 | Prečítané:  1830x

Žiť v Kolumbii je ako žiť v raji. Počas pár dní, ktoré som tu zatiaľ prežila som si uvedomila o čo všetko prichádzame. Možete žiť v rozpadávajúcom sa domčeku pozliepaného z tehál a bambusov aj tak si ráno pustíte nahlas salsu alebo regeton, zatancujete si na ulici, pozdravíte suseda a bežíte do práce. Manuel a Olguita, ktorí sa stali našimi vernými priateľmi pre nás pripravili nezabudnuteľné zážitky.

Príchod do ManizalesPríchod do Manizales

Sme každý iný a pritom všetci rovnakí. Tiež nevedia kam smerujú, manželia sa rozvádzajú, milujú i nenávidia, preživajú krásne chvíle, každú sekundu sú v pohybe spievajú, tancujú, jazdia ako blázni, všetko robia s láskou a intenzívnejšie. Všetkých nás spája to, že sme ľudia. Jedno pohnutie motýlich krideľ, myšlienka, prečo nie Kolumbia, zmenila celý môj doterajší svet. Prišla som do úplne cudzej krajiny, plnej priateľskí a otvorených ľudí. Našla som priateľov. Učím sa ako žiť a starať sa sama o seba. Neriešiť zbytočnosti, veď to najdôležitejšie aj tak nikdy do rúk nechytím. Tešiť sa, smiať sa, milovať. Rodina a priatelia je to najdôležitejšie čo máme. Domáca pani našej kamarátky z Rumunska Esperanza, nevie ani slovo po anglicky, ale to jej nebráni v tom dobre sa s nami porozprávať.

 

Dúfam, že z mojej cesty si odnesiem len to najlepšie a budem schopná žiť tak bezstarostne aj na Slovensku.

 

Nakoniec by som rada poďakovala, aj keď len na diaľku všetkým, ktorí mi umožnili prežiť toto nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ukrajinský premiér: Tí, ktorí zatvárajú oči pred ruskou agresiou, sú slabí lídri

Ak niekto vystupuje proti sankciám, je to slabý líder, hovorí HROJSMAN.

Autorská strana Michala Havrana

Posolstvo Veľkej noci sa stráca (píše Michal Havran)

Súčasná teológia nemôže byť iba návodom na sexuálnu výchovu.


Už ste čítali?