Poviedka pre mužov

Autor: Petra Dzurovcinova | 28.12.2006 o 20:39 | Karma článku: 7,43 | Prečítané:  2572x

Čo všetko sa preháňa mužovi hlavou, keď zbadá príjemné dievča, ktoré by chcel pozvať von? Je to najnovšia korisť pre jeho mužského ego. Nehovorme, že sa nám to nepáči. Páči sa nám to a veľmi. Keď obaja zistíme, že si máme čo povedať, sme si navzájom sympatickí preskočí iskra a ide sa na to. Začína známa hra na mačku a myš. Kto koho skôr pozve na prvé rande. Aké bude? Pobozká ma? Čo budeme robiť? Aj týmito otázkami sú zahrňované naše najlepšie kamarátky. Znášajú to hrdinsky. Veď nabudúce sa roly vymenia.

Čo sa však stane ak pán Dokonalý naozaj dokonalý je, ale nanešťastie sa zľakne. Zľakne sa priveľkého šťastia čo ho postretlo. Slečnám zostanú len oči pre plač, alebo... Ak sú ochotné bojovať a nevedia ako. Obyčajne pôsobia ako perfektné stvorenia, za ktorými môžete prísť a vyplakať sa im na ramene. Ony vám s veľkou radosťou pomôžu. Sú to kamarátky do dažďa. Keď však majú problém sami so sebou nevedia si rady. Napísať nepísať, tlačiť naňho? A pritom by to všetko bolo také jednoduché.

 

Scenár: Stretnú sa dvaja na vianočnom večierku. Ona už odchádza, on vonku fajčí cigaretu. Povie mu úplnú hlúposť, je skoro polnoc, on je pripitý a ona mu povie na rozlúčku: „Fajčenie škodí zdraviu.“. Napočudovanie sa chytí. Začnú sa rozprávať. Plynú minúty. Je im obom veľká zima, vonku prší, ale aj tak sa rozprávajú. Oboch ich to baví. Ona sa už dlho necítila tak príjemne ako teraz. Je milý, vtipný, rozumie o čom rozpráva. Páči sa jej. Dá mu svoje telefónne číslo a konečne uteká domov. Cestou jej ešte napíše smsku. Píšu si celý nasledujúci deň. Jej to pripadá ako krásny sen. Objaví sa pár mráčikov, ale tie rýchlo zaženú. V pondelok to už nevydrží a pozve ju na rande. Ešte v ten deň. Stretávajú sa v Starom meste. Ona má veľmi rada romantiku. Vezme ho do svojej obľúbenej kaviarne. Očaril ju ešte viac. Rozhodli sa, že pôjdu do kina. Vybral film. Krásne sa hodil na ten večer, bol ľahký, vtipný a mal iskru. Sedeli, smiali sa spolu a jemne sa dotýkali jeden druhého. Prečo by sa potom nešli najesť? Jediné otvorené boli reštaurácie rýchleho občerstvenia. Aj z toho vedel urobiť hostinu. S hlavou v oblakoch ho vzala na svoje obľúbené miesto. Na vrchole pieskového kopca s výhľadom na Rakúsko, Alpy, rieku Moravu a hrad Devín. Škoda, že bola hmla. Vozili a rozprávali sa v aute do tretej do rána. Zaviezla ho domov. Iskrenie bolo cítiť všade. Nepobozkal ju. Nechcel, aby bola len ďalšia v rade. Bolo to niečo výnimočné. Aj pre neho aj pre ňu.

 

Muselo sa to niekde skomplikovať. Zľakol sa. Bál sa. Sám seba. Ona? Plavila sa na jednej vlne. Nechápala čo sa stalo. Pochopila neskôr. Stále sa jej páčil. Keď ho stretla roztriasli sa jej kolená, nevedela sa mu pozrieť do očí. Prechádzali okolo seba a nevedeli spraviť ďalší krok. Ona sa bála jeho odmietnutia. Nechcela, aby mal pocit, že naňho tlačí. On? Ukáže čas.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ukrajinský premiér: Tí, ktorí zatvárajú oči pred ruskou agresiou, sú slabí lídri

Ak niekto vystupuje proti sankciám, je to slabý líder, hovorí HROJSMAN.

Autorská strana Michala Havrana

Posolstvo Veľkej noci sa stráca (píše Michal Havran)

Súčasná teológia nemôže byť iba návodom na sexuálnu výchovu.


Už ste čítali?